(B) Indkaldelse til ordinær generalforsamling 2025

Der indkaldes hermed til ordinær generalforsamling i grundejerforeningen

Søndag den 18. maj 2024 kl. 13:00
i Medborgerhuset Egedal Byens Hus, Egedalsvej 2.

Dagsorden samt ikke-revisorpåtegnet årsregnskab for 2024 og budget for 2026 er lagt på hjemmesiden under menuen »Generalforsamling«. Årsregnskabet er af flere grunde desværre endnu ikke revisorpåtegnet. Vi forventer, at det bliver påtegnet i løbet af de nærmeste par dage. Vi forventer ingen ændringer i forbindelse med påtegningen, men giver naturligvis besked herom.

Forslag, der ønskes behandlet på generalforsamlingen, skal ifølge vedtægterne være bestyrelsen i hænde senest den 4. maj kl. 13:00.

Husk, at du/I kan anvende en fuldmagt, hvis du/I er forhindrede i at møde op.

Vores oprindelige plan var, at afholde generalforsamlingen dagen før (lørdag) efter en arbejdslørdag og med efterfølgende lettere forplejning. Desværre var dette heller ikke muligt. Vi forsøger stadig at finde et tidspunkt for en arbejdslørdag – nærmere information følger senere.

Vi bibeholder stadig forplejningen på generalforsamlingen, også fordi generalforsamlingen afholdes en søndag eftermiddag:

  • Kl. 12:30 mødes vi til en lettere forplejning (pizza) og lidt hygge – Tilmelding er nødvendig senest den 16. maj.

  • Kl. 13:00 starter den formelle generalforsamling

Vi håber, at du støtter bestyrelsens arbejde ved at møde op. Vi glæder os til at se så mange som mulig til generalforsamlingen.

Med venlig hilsen
Bestyrelsen

Skriv et svar